Je stem is niet geldig. Kies alsjeblieft een geldige hoeveelheid
sterren.
Je hebt al gestemd!
Het is helaas niet mogelijk om meer dan een keer te stemmen op een
gerecht.
Bedankt voor het stemmen!
Het is helaas niet mogelijk om meer dan een keer te stemmen op een
gerecht.
Ingrediënten
2 el Euroma Curry Madras
1 ui
¼ bloemkool
½ komkommer
2 grote augurken
1 winterwortel
¼ witte kool
2 dl azijn
2 dl water
200 g suiker
2 el zonnebloemolie
aardappelzetmeel
Bereidingswijze
Snipper de ui fijn, verdeel de bloemkool in roosjes en snijd de komkommer en augurk in kleine blokjes. Snijd de winterwortel en witte kool in dunne reepjes.
Kook de azijn, water en suiker samen tot een zoetzure marinade.
Verwarm in een ruime pan de olie en voeg Curry Madras en de gesnipperde ui aan toe. Voeg vervolgens de bloemkool, winterwortel en witte kool toe en laat 5 min. op laag vuur staan.
Voeg vervolgens de zoetzure marine toe en kook het geheel zachtjes gedurende 30 min. Voeg daarna ook de komkommer en augurk toe en laat nog 5 min. doorkoken. Breng de piccalilly op smaak met zout en peper.
Indien gewenst de piccalilly indikken met aardappelzetmeel: maak het zetmeel aan met een beetje koud water en voeg dit al roerend toe aan de piccalilly. Weck vervolgens de piccalilly in potten.